Elite Dangerous

Elite Dangerous Türkiye Wiki Sayfası sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

GENEL BAKIŞ

Kıran kırana bir galakside kendi uzay geminizin kontrolünü ele alın. 3300 yılında Samanyolu'nun tam ölçekli, masalsı ortamında artan yıldızlararası çekişmeler sonucunda galaktik süper güçler temsili savaşlar yapmaktadır. Bazıları sizi müttefik olarak bilecek; diğerleri ise korsan, ödül avcısı, kaçakçı, gezgin, suikastçı, kahraman… Tek başına veya arkadaşlarınızla uçun, bir neden uğruna ya da öylesine savaşın; hareketleriniz çevrenizdeki galaksiyi değiştirerek hikayenizi oluşturacak.

400 MİLYAR YILDIZ SİSTEMİ Elite: Dangerous, her birinde farklı türlerde çok sayıda gezegenin, uyduların, sayısız asteroidlerin ve gezegen halkalarının olduğu Samanyolu galaksisinin 400 Milyar yıldız sisteminin tam ölçekli, masalsı ortamında geçiyor.

Galaksimizin bugüne kadar gerçekleştirilen en gelişmiş sanal temsilidir ve ‘müspet’ ilime dayalı gelişmiş simülasyon algoritmaları kullanılarak olağanüstü ayrıntılarla geliştirilmiştir.

Elite: Dangerous oyunundaki her yıldız, gezegen ve uydu geröek kimyasal oluşuma ve harekete sahip; kendi etraflarında ve yörüngelerinde astronomi düzeninde dönüyorlar. Gece gökyüzündeki her gezegen ve bilinen her dış gezegen – hepsi de bilimsel olarak hatasız ve Elite: Dangerous oyununda izlemeniz ve keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Güneş patlamalarından kara deliklere, galakside meydana gelen Astronomi olayları. Girişimci cesur pilotlar tarafından keşfedilmeyi ve kaydedilmeyi bekleyen sık rastlanmayan olaylar ve sıradışı yıldızlar. Bu galaksi sizin.


SONSUZ ÖZGÜRLÜK
İstediğiniz yeregidin, istediğiniz kişi olun - korsan, ödül avcısı, tüccar, suikastçı, ya da tüm bunların bir karışımı.

  • Ticaret yapın: Düşük fiyattan alın, uzayın tehlikeli yerlerinden geçin, yolunuza çıkan korsanlardan kaçın veya onları yok edin, daha sonra yüksek fiyatla satın, eğer yolculuğu tamamlayabilirseniz!
  • Dövüşün: Korsanları alt edin veya siz bir korsan olun.
  • İlerleme kaydedin: "Harmless" pilotluk derecenizi "Elite" seviyesine yükseltin.
  • Keşfedin: Uzayın en uzak noktalarına gidin ve muhteşem manzaralar keşfedin.
  • Çoklu Oyuncu: Ve işin en iyi tarafı, tüm bunları çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla veya sizin gibi diğer "Elit" pilotlarla, ya da tek başınıza yapabilirsiniz. Seçim sizin...

KENDİ YOLUNUZU ÇİZİN
İsterseniz sistemler arasında kar için ticaret yapın, gezegenlerin ekonomisini çökertmek ve hatta galaksideki güç dengesini değiştirmek üzere (tabii ki kendi yararınıza) grup savaşları için ücretsiz olan çoklu oyuncu dayanışmalı ittifaklara katılın, ya da sadece galaksinin harikalarını keşfedin (kim bilir neler bulacaksınız...), yaşayacaklarınız size bağlı.

Her saniye değişen hareketleriniz tüccar, korsan, ödül avcısı, lider, takım oyuncusu, fırsatçı suikastçı, büyük komplocu ve daha fazla roller almanıza yol açacak. Herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde ve seçtiğiniz herhangi bir yolda aksiyonun merkezinde olacaksınız – her hareketinizin bir sonucu ve çevrenizdeki galaksi üzerinde etkileri olacak.

Birkaç kredi ve basit bir uzay gemisi ile başlayarak bugüne kadar oluşturulan en zengin, en büyük oyun alanında kendinizi anarşinin, galaktik güç oyunlarının ve entrikanın içinde bulacaksınız. Geminizin gövdesini, motorlarını, silahlarını, savunma gücünü, yük kapasitesini yükseltmek için ne gerekiyorsa yapın; geminin kendini bile, oyun tarihinde büyük ilgi ve beğeni gören ‘Elite’ yolculuğunuzda olanaklarınızı geliştirin.

Basit bir uzay gemisi ve birkaç kredi ile başlayarak 100 milyar yıldızlı dev bir galakside dövüşün, ticaret yapın, avlanın. Birçok yıldız sistemi arasında mal alışverişi yaparak, korsan gemilerini yok ederek (ve ödül toplayarak) veya tüccarlara saldırarak ve onların yüklerini toplayarak (bu da sizin kelleniz için ödül kazandıracak!) para kazanabilirsiniz. Misyonlar da var, keşif de. Birçok kişi bunların bir kombinasyonunu yapacak. Geminizi yükseltin ve bir etkinlikte uzmanlaşın - dev bir kargo koyunda bir ticaret geminiz olsun, ya da bu alanı silahlarınız ve manevra yeteneğiniz için kullanın.